Počitnice s prijatelji

V četrtem tednu POČITNIC S PRIJATELJI 2021 nas v Domu ustvarjalnosti mladih čakajo nove ustvarjalnice in dogodivščine. Na letovanje na morju se pripravlja že tretja skupina otrok, na Pohorje je odpotovala prva pohorska izmena – Kolonija prijateljev. S prijavami smo začeli tudi za prvi termin tedenskega programa Prileti na Pohorje!, ki je namenjen mlajšim mladostnikom. Zaradi naknadnih odpovedi ponovno iščemo prostovoljke/prostovoljce, tokrat za 4. izmeno na morju.

Preberite več

Poljčanski nagrajenci letošnjega literarnega natečaja

Letos je naša šola že četrtič zapovrstjo sodelovala z učenci 3. VIO na literarnem natečaju, ki ga razpisuje Občina Radenci v sklopu svojega Družinskega turističnega festivala Mačje mesto. Festival je povezan z našim rojakom Kajetanom Kovičem, zato tudi ime Mačje mesto. Literarni natečaj pa je naslovljen s Kovičevim verzom Sanje so velika skleda.

Preberite več

Utrinki šolskega dogajanja

Kje smo

Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane se nahaja v severovzhodni Slovenij ob reki Dravinji. Reko obdaja gričevnata pokrajina z ene strani, z druge pa Zbelovska gora in Boč. Z vrha Boča je v jasnih dneh izjemen razgled, ob vznožju gore pa raste skrivnostna in zaščitena cvetlica velikonočnica.

Slikovite Poljčane so središče tega dela doline, kjer se je skozi generacije narava skrbno ohranjala in predstavlja območje posebnega pomena. Takoj za Poljčanami je prav pod Bočem trg Studenice, znan po samostanu iz 13. stoletja. Danes so Studenice majhna, urejena vas ustvarjalnih ljudi.

Do Poljčan, kjer se šola nahaja, lahko prispete po železnici ali državni cesti. Do avtoceste je manj kot pol ure vožnje, od tam pa hiter dostop do Maribora ali Ljubljane.