Med dvema ognjema

Ekipa dečkov in deklic iz petega razreda naše šole se je, 15. 6. 2022, udeležila medobčinskega tekmovanja v igri med dvema ognjema. Vadili smo pri

Preberite več

Gremo peš v šolo

V prejšnjem tednu smo na šoli končali aktivnost Gremo peš. Nekateri učenci tako prihajajo v šolo že vse leto, mnogi nimajo te navade, tudi možnosti nimajo

Preberite več

Kje smo

Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane se nahaja v severovzhodni Slovenij ob reki Dravinji. Reko obdaja gričevnata pokrajina z ene strani, z druge pa Zbelovska gora in Boč. Z vrha Boča je v jasnih dneh izjemen razgled, ob vznožju gore pa raste skrivnostna in zaščitena cvetlica velikonočnica.

Slikovite Poljčane so središče tega dela doline, kjer se je skozi generacije narava skrbno ohranjala in predstavlja območje posebnega pomena. Takoj za Poljčanami je prav pod Bočem trg Studenice, znan po samostanu iz 13. stoletja. Danes so Studenice majhna, urejena vas ustvarjalnih ljudi.

Do Poljčan, kjer se šola nahaja, lahko prispete po železnici ali državni cesti. Do avtoceste je manj kot pol ure vožnje, od tam pa hiter dostop do Maribora ali Ljubljane.