LETAK

VABILO

Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane letos organizira izvedbo 10-urnih brezplačnih delavnic za starejše, na temo MOJ PAMETNI TELEFON.

V teh delavnicah bodo spoznali svoj pametni telefon: nastavitve, stike, SMS in MMS sporočila, fotoaparat, internet, uporabne aplikacije (G-mail, RTV, Triglav vreme, Google Maps, Grem z vlakom) in klepetalnice (Viber, Facebook).

Delavnice bodo potekale od ponedeljka, 20. 2., do petka, 24. 2. 2023 od 15. do 17. ure v fizikalni učilnici Osnovne šole Kajetana Koviča Poljčane.

Prijave zbiramo v tajništvu šole (02 829 58 10) do 17. 2. 2023 oz. do zapolnitve predvidenih mest.

Ob prijavi morate udeleženci posredovati naslednje podatke: priimek in ime, telefon, letnico rojstva, časovni okvir sodelovanja (dnevi).

Več informacij lahko dobite pri koordinatorki projekta Sabini Kralj (sabina.kralj@ospoljcane.si ali na telefon 02 829 58 16).

O projektu Simbioza lahko najdete več informacij tudi na http://www.simbioza.eu.

Roža pod kamnom

Otroška dramska skupina KUD Andreja Stefanciosa Studenice je pripravila otroško gledališko predstavo Roža pod kamnom. Režija: Mira Drozg in Maks Valand, avtor: Anton Žumbar. GALERIJA

Preberite več

Kje smo

Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane se nahaja v severovzhodni Slovenij ob reki Dravinji. Reko obdaja gričevnata pokrajina z ene strani, z druge pa Zbelovska gora in Boč. Z vrha Boča je v jasnih dneh izjemen razgled, ob vznožju gore pa raste skrivnostna in zaščitena cvetlica velikonočnica.

Slikovite Poljčane so središče tega dela doline, kjer se je skozi generacije narava skrbno ohranjala in predstavlja območje posebnega pomena. Takoj za Poljčanami je prav pod Bočem trg Studenice, znan po samostanu iz 13. stoletja. Danes so Studenice majhna, urejena vas ustvarjalnih ljudi.

Do Poljčan, kjer se šola nahaja, lahko prispete po železnici ali državni cesti. Do avtoceste je manj kot pol ure vožnje, od tam pa hiter dostop do Maribora ali Ljubljane.