MALE SIVE CELICE, nova rubrika Hitri lončki

Naša šola se je prijavila na tekmovanje Hitri lončki. Preden pa smo se odpravili na snemanje v televizijski del, nas je čakal še en korak. In sicer »prva hitrostna tekma«. Predtekmovanje hitrih lončkov se je odvijalo preko spleta, do 13.9. To pomeni, da smo sami posneli video, v katerem je bilo vidno sestavljanje hitrih lončkov in čas, ki ga je ekipa ob tem dosegla. Zlagali so lončke v kombinaciji  -6-3

Dosegli smo čas 17,4 sekunde in se uvrstili v televizijski del tekmovanja med 32 najhitrejših ekip v Sloveniji. Snemanje za nadaljnjo uvrstitev je bilo 17. 9., v petek. Tukaj so morali učenci zlagati lončke v kombinaciji: 3-6-3, 6-6, 1-10-1. Pare za snemanje so izžrebali. Bili smo v paru z OŠ Križe, katere smo uspešno premagali. Ogled oddaje bo nekje v začetku novembra, nadaljnje tekmovanje, 16 najboljših ekip, pa bo v januarju.

TEKMOVALCI so učenci 9. b.: Laren Turin, Anej Kohne, Gašper Hribernik.

MENTORICA: Sabina Kralj