Predstavitev knjig

Spoštovani!

Šolsko športno društvo Bogdana Krajnca Poljčane praznuje svojo 50 obletnico. V ta namen smo izdali dve knjigi.

Prva je »50 let Šolskega športnega društva Bogdana Krajnca Poljčane« s podnaslovom »Zgodovina športna na osnovni šoli Poljčane«. Ta knjiga opisuje kratko zgodovino športa v Poljčanah, učitelje športa in ravnatelje ter zgodovino šolskega športnega društva od nastanka leta 1970 do danes. Glavni del knjige  zajema glavne športne dogodke v društvu in na Osnovni šoli Poljčane, tekmovanja, športne dogodke, predstavljanje društva in prispevke v časopisih. Pri tem moram povedati, da sta Šolsko športno društvo in Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane tesno povezana, ker naše društvo, čeprav smo posebej organizirani, deluje na osnovni šoli.

Druga knjiga nosi naslov »Športniki in športni delavci Šolskega športnega društva Bogdan Krajnc«. Ta knjiga opisuje športnike in športne delavce, ki so obiskovali našo šolo in bili člani šolskega športnega društva. V knjigi so opisani nekateri najbolj znani športniki, ki so osvojili tudi naziv evropskih in svetovnih prvakov, med njimi Tim Gajser, Marijan Krempl, Mitja Šauperl, brata Majhen, Primož Riegler, Jure Krempl, Mitja Habjan, Sara Hutinski in še mnogo odličnih špoprtnikov.

Več si lahko preberete tu.