Državno prvenstvo v smučanju za osnovne šole Rogla, 8. 3. 2023

Dočakali smo še zadnjo letošnje smučarsko tekmovanje, finale državnega prvenstva. Na finale so se s področnega prvenstva uvrstili trije naši učenci. Tokrat smo najprej videli smučanje kategoriziranih tekmovalcev, nato so bili na vrsti nekategorizirani, kamor spadajo naši udeleženci, na koncu je bilo še državno prvenstvo za deskarje. Lepo je bilo videti toliko mladih na tekmovanju. Kar pa je seveda pomenilo tudi izredno močno konkurenco. Naši tekmovalci so pogumno smučali, morda celo preveč, saj sta tako Jakob Šabec kot Maša Prah odstopila in nista prišla do cilja. Edini uvrščeni je bil Žak Rupnik, ki je osvojil 57. mesto. So pa pridobili pomembne izkušnje za prihodnje leto, saj bosta Jakob in Žak še naslednje leto smučala med osnovnošolci. Vsem udeležencem čestitamo!

Naši tekmovalci na DP, Rogla 8. 3. 2023: Žak Rupnik, Jakob Šabec, Maša Prah

Ranko Leskovar