Je lesni prah nevaren ?

V okviru medpredmetnega sodelovanja med tehniko in filmsko vzgojo, smo na Osnovni šoli Kajetana Koviča Poljčane, posneli video film z naslovom JE LESNI PRAH NEVAREN? Z njim smo se prijavili na tekmovanje v izobraževalnih videoposnetkih Inštituta Jožef Stefan iz Ljubljane. Cilj tekmovanja v izobraževalnih video posnetkih je spodbuditi kakovostno produkcijo izobraževalnih video vsebin na osnovnih, srednjih, višjih in visokih šolah ter fakultetah, in na ta način omogočiti ter povečati dostopnost do uporabnih video vsebin in obenem dopolniti klasične oblike poučevanja. Tekmovali smo v osnovnošolski skupini, v kategoriji razlage ali znanstveni poizkus. Naši »znanstveniki« so bili: Lovro Marjanović, Žiga Fermolšek in Alen Marguč, mentorja sta bila Goran Sabolič in Miran Voglar.

V soboto, 23. 3. 2019, je bila, v Ljubljani, na Inštitutu Jožef Stefan, svečana podelitev priznanj. Naš video je, po oceni strokovne žirije, osvojil prvo mesto.

Naši »znanstveniki«, z leve: Lovro Marjanović, Žiga Fermolšek in Alen Marguč