• PRAZNIČNI DECEMBER V ŠOLSKI KNJIŽNICI

Praznični december se je začel s praznično knjižno tržnico, ki je potekala istočasno kot sejem izdelkov učencev. Tam so lahko obiskovalci izmenjali knjige, jih samo vzeli ali podarili svoje. Nato pa se je praznični duh preselil v šolsko knjižnico. Prvi teden so se učenci spopadli v knjižničnem bingu, v drugem tednu so reševali knjižne uganke, v tretjem tednu pa so se spremenili v knjižnične detektive. Vsak teden smo izžrebali  prejemnika sladkega presenečenja.

• NACIONALNA IZMENJAVA KNJIŽNIH KAZALK 2023/2024

Naša šola se je tudi v tem šolskem letu udeležila projekta nacionalne izmenjave knjižnih kazalk, ki jo organizira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije. Projekt je namenjen povezovanju šol, šolskih knjižnic in učencev ter spodbujanju ustvarjalnosti in branja.

V oktobru je bilo znano ime partnerske šole za izmenjavo kazalk, in sicer je bila to Osnovna šola Leskovec pri Krškem – Podružnična šola Veliki Podlog. V projektu so sodelovali učenci 5. razredov naše šole ter učenci 3. in 4. razredov Podružnične šole Veliki Podlog.

Knjižne kazalke so si učenci izmenjali v prazničnem mesecu decembru.

Knjižne kazalke POŠ Veliki Podlog
Knjižne kazalke OŠ Kajetana Koviča Poljčane