V petek, 5. 6. 2026, smo se sedmošolci odpravili na naravoslovni dan.
Zgodaj zjutraj smo že bili na poti do Bleda. Kar hitro smo morali razpreti dežnike, saj nas je pričakalo deževno vreme. S pletno smo se zapeljali na otok Bled. Nekateri so si kupili sladoled, drugi pa so se sprehodili po otoku in si ogledali trgovinice s spominki. Po slabi uri smo se vrnili na celino.
Čeprav nam vreme ni bilo naklonjeno, smo se vseeno sprehodili po Bledu. Nato smo se z avtobusom odpravili v Vrbo na Gorenjskem, kjer smo si ogledali Prešernovo rojstno hišo. Ogled je bil zelo zanimiv, saj smo spoznali način življenja v Prešernovem času. Kasneje smo obiskali še novejši del muzeja, ki smo si ga lahko ogledali med prvimi skupinami obiskovalcev.
Ob koncu dneva smo se polni novih doživetij in zanimivih vtisov počasi odpravili domov.
Antonija Ukman, Ajda Vehovar, Julija Zver, Melisa Bistan