V Velenju je 17. maja 2026 potekalo državno tekmovanje v planinski orientaciji, na katerem se je zbralo skoraj 70 ekip iz vse Slovenije. Tekmovalci so se pomerili v orientaciji, planinskem znanju, praktičnih veščinah in telesni pripravljenosti.
Na tekmovanje so se uvrstile tudi učenke naše šole, tekmovalke Planinskega društva Poljčane, ki so si nastop na državnem prvenstvu priborile z uspehom na področnem tekmovanju v Križeči vasi, oktobra lani.
V kategoriji A (učenke in učenci do 6. razreda) so barve PD Poljčane zastopale Patricija Čečonik, Tijana Jelovšek, Anni Lorber, Nika Kralj in Neža Klinc. Dekleta so se na zahtevnih orientacijskih nalogah odlično znašla ter pokazala veliko planinskega znanja, vztrajnosti, športnega duha in ekipnega sodelovanja.
Med številnimi ekipami iz vse Slovenije so osvojile odlično 5. mesto, kar je lep dosežek in nagrada za njihov trud in prizadevnost.
Iskrene čestitke tekmovalkam in vodji ekipe Gvidu Španringu za dosežen rezultat ter uspešno zastopanje Planinskega društva Poljčane na državnem tekmovanju. Želimo jim še veliko veselja in uspehov na prihodnjih planinskih in orientacijskih preizkušnjah.