PODELITEV BRONASTEGA PRIZNANJA ZA NAJBOLJ ŠPORTNO ŠOLO

V okviru Evropskega tedna športa je Ministrstvo za vzgojo in izobraževanje in v njegovem imenu Zavod za šport RS Planica podelilo športna priznanja v natečaju za najbolj športi vrtec, osnovno šolo, osnovno šolo s prilagojenim programom in srednjo šolo. V okviru nagradnega natečaja se upoštevajo športni rezultati in aktivnosti celega šolskega leta, svečana podelitev priznanj pa se odvija na eni izmed osnovnih šol v Sloveniji. Letos smo bili, 25. 9. 2024, povabljeni v Škofjo Loko, kjer smo Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane prejeli bronasto priznanje v tekmovanju za najbolj športno šolo. Na naši šoli nudimo učencem raznovrstne športne aktivnosti, sodelujemo na šolskih športnih tekmovanjih in v okviru interesnih programov športa vnašamo v vzgojno izobraževalni proces prepotrebne informacije o pomenu gibanja, športa in zdravega življenjskega sloga. Priznanja je podeljeval dr. Franci Petek, direktor Zavoda za šport RS Planica. Priznanje pomeni potrditev našega dobrega dela in odličnega sodelovanja z Zavodom za šport RS Planica, kjer izpolnjujemo njihove športne programe za učence od prvega do devetega razreda.

Priznanje sva prevzela (z leve) Ranko Leskovar in Miran Voglar

Miran Voglar