Olimpijska bakla v Poljčanah

Olimpijski komite Slovenije – Združenje športnih zvez je v sodelovanju s številnimi deležniki in partnerji predstavil enega največjih projektov, ki bo v vsakem kotičku Slovenije spomnil na prihajajoči največji športni dogodek – OLIMPIJSKE IGRE PARIZ 2024. Gre za promocijski projekt, v katerega organizatorji vključujejo čim več lokalnih ljubiteljev športa, aktivnih otrok, zdajšnjih in nekdanjih vrhunskih športnikov ter gospodarstvenikov in drugih zanimivih občanov. Rojstvo bakle je bilo, 22. 4. 2021, v jeklarni SIJ Metal na Ravnah na Koroškem. Njena rojenica in ambasadorka Petra Majdič ji je vdihnila jekleno voljo z besedami: »Jeklena volja, ki jo nosimo v sebi, je edino zagotovilo, da dosežemo svoje cilje, da postanemo najboljši. Prebudimo to jekleno voljo v sebi!« In danes je bila bakla v Poljčanah. Nosili so jo s ponosom in željo za uspešne olimpijske igre s poudarkom in podporo našim športnikom olimpijcem.

»Slovensko lepotico so v Poljčanah v športni dvorani pričakali številni nosilci bakle in spremljevalni tekači, ki so za to priložnost oblekli majice svojih društev in olimpijske z napisom občine Poljčane. Zbrane je nagovorila podžupanja Dušanka Lužar Šajt, ki je pohvalila domače mlade športnike in zaželela vsem prijetno bivanje v Poljčanah. V tri kroge okrog dvorane so se podali predstavniki skoraj vseh devetih aktivnih športnih društev v Poljčanah: Rokoborski klub Poljčane, Judo klub Poljčane, NK Boč, Šolsko športno društvo Bogdan Krajnc, Športni klub EMI, Šahovski klub Slovenec Poljčane in Planinsko društvo Poljčane. Ob koncu so se vsi nosilci bakle in ostali udeleženci dogodka skupinsko in individualno fotografirali s slovensko baklo in prevzeli trajnostne zapestnice jeklene volje, izdelka Skupine SIJ, partnerja OKS-ZŠZ ter izpolnili listke za sodelovanje v nagradni igri.«

Olimpijski komite Slovenije

Udeleženci sprejema olimpijske bakle v Poljčanah. Foto: Jure Makovec