OBČINSKI PRAZNIK – športna priznanja občine Poljčane

Občina Poljčane je, 31. 5. 2024,  praznovala svoj občinski praznik. Na podlagi razpisa za priznanja, smo tudi na naši šoli predlagali športnike za priznanja. Predlaganih športnikov je bilo res veliko, leto 2023 nam je prineslo zelo veliko odličnih rezultatov, tudi v državnem merilu. Danaja Kiselak je postala državna prvakinja v gorskem teku, ekipa starejših, letnik 2008, pa državni prvaki v krosu. Priznanja sta podeljevala županja dr. Petra Vrhovnik in predsednik komisije za priznanja in odlikovanja Tomaž Marzidovšek.

Prejemniki občinskih priznanj za leto 2023 v kategoriji  – PERSPEKTIVNI ŠPORTNIKI/CE:

Z leve: Tomaž Marzidovšek, dr. Petra Vrhovnik, Neža Hribernik (kolesarjenje), Ajda Hribernik (kolesarjenje), Danaja Kiselak (kros, gorski tek), Ana Vidovič (kros), Kristjan Rebernik (kros), Alen Kurež (kros), Nejc Kegu (kros), Tayra Rak (rokoborba), Iza Polanec (kros), manjka Ema Iuso (šah).

Prejemniki občinskega priznanja za leto 2023 v kategoriji – ŠPORTNA EKIPA OBČINE POLJČANE:

Kros, starejši, letnik 2008, z leve strani: Tomaž Marzidovšek, Alen Kurež, Andraž Piko, Maša Prah, Iza Polanec, dr. Petra Vrhovnik.

Prejemniki občinskih priznanj za leto 2023 v kategoriji – NOMINACIJE ZA ŠPORTNE EKIPE:

Kros, mlajši, letnik 2012 (Nejc Kegu, Ožbej Vidovič, Ana Vidovič, Ajda Marzidovšek)

Kros, mlajši, letnik 2010 (Samuel Erker, Anže Brumec, Ula Grm, Kristina Ogrizek)

Kros, starejši, letnik 2009 (Kristjan Rebernik, Jan Pislak, Gabriela Plavčak, Lara Perdan)

Šah, mlajši dečki, F 12 (Rene Kodrič, Gregor Krošel, Jernej Hribernik, Jan Šega in Jakob Iuso)

Šah, mlajše deklice, D 12 (Ema Flac, Klara Ambrož in Ema Iuso)

Gorski tek, deklice (Gabriela Plavčak, Maja Figek, Danaja Kiselak in Ana Vidovič)

Gorski tek, dečki (Samuel Erker, Jakob Šabec, Filip Krenker, Ožbej Vidovič)

Plavanje, starejši, štafeta 4 x 50 m (Ula Grm, Veronika Poslek, Žak Rupnik in Lovro Vidovič)

Orientacijski tek, mlajši dečki, kat. B (Gregor Krošel, Filip Krenker)

Orientacijski tek, mlajše deklice, kat. B (Danaja Kiselak, Bina Turin, Ajda Hribernik)

Orientacijski tek, starejši dečki, kat. C (Žak Rupnik, Matic Piko, Jernej Bauman)

Orientacijski tek, starejše deklice, kat. C (Ula Grm, Jerca Jug, Lara Perdan)

Prejemnik občinskega priznanja za leto 2023 v kategoriji – ZASLUŽNI ŠPORTNI DELAVEC:

Miran Voglar, učitelj športa je na osnovni šoli v Poljčanah zaposlen od 26. januarja 1981. Ima preko 40 let delovnih izkušenj v vzgoji in izobraževanju.

Skozi vsa ta leta je oblikoval in navdihoval številne generacije učencev. Svojemu delu je bil izredno predan, kar dokazujejo njegovi uspehi na mnogih področjih šolstva in športa. Zmeraj si je prizadeval razvijati celostno osebnost mladih ljudi. Poleg raznovrstne ponudbe športnih tekmovanj in udejstvovanj, ki jih omogoča svojim učencem, v njih spodbuja tudi odgovornost, vztrajnost, samozavest in disciplino ter si ves čas prizadeva za popularizacijo športa in gibanja med mladimi. Gibalno nadarjene in zainteresirane učence usmerja v tekmovanja in preizkušanja svojih lastnih telesnih zmogljivosti, ter je ob tem zelo pozoren na fair play, ki ga v športu vedno poudarja.

S svojo predanostjo pušča trajni pečat tako med učenci, sodelavci kot drugimi športniki in športnimi delavci s katerimi je sodeloval.

ŠŠD Bogdana Krajnca Poljčane