Naravoslovni dan: sejemo in sadimo

V  1. razredu smo lep pomladni dan izkoristili za naravoslovni dan Sejemo in sadimo. Spoznali smo spomladanska opravila na vrtu in se sami lotili sajenja. Tretješolci so nam podarili sadike, ki so jih vzgojili. Pripravili smo visoke grede.

Veliko so nam o gredah povedale opolnomočene učenke Živa, Tinkara in Veronika iz 8. b ter Perina iz 9.b. To je odličen primer medgeneracijskega prenašanja znanja, kjer starejše učenke delijo svoje izkušnje in znanje z mlajšimi, povezovanja, potrpežljivosti in razvoja praktičnih veščin.

Živa Pepelnak je povedala: “Delo z mlajšimi je bilo zanimivo, vse je zelo zanimalo delo na vrtu. Vzdušje je bilo prijetno, saj so vsi pridno sodelovali. Presenetilo nas je, da jih je predstavitev tako zelo zanimala.”

Za vrt bomo redno skrbeli, ga opazovali in upamo na dober in raznolik pridelek.

Prvošolci in učiteljice