Šolski ekipni kros

Ob paviljonu Expano ob soboškem jezeru pri Murski Soboti je bil, 18. 4. 2024, izveden šolski ekipni kros. Za našo šolo je nastopilo 39 učenk in učencev. Manjkali so učenci in učenke osmega razreda, ki so bili v šoli v naravi. Učenci so tekmovali v posamezni kategoriji po letnikih, dva najboljša dečka in dve deklici v ekipni kategoriji, mešani štafeti in za vseekipno tekmovanje. Za vseekipno uvrstitev se upošteva osem najboljših posameznih rezultatov od 5. do 9. razreda – osvojili smo 6. mesto v državi. Najboljši rezultat posamično sta dosegla Kristjan Rebernik, ki je posamezno osvojil četrto mesto in Ana Vidovič, ki je bila deveta. Najboljša kategorija ekipno so bili tekmovalci letnika 2012 (Nejc Kegu, Ožbej Vidovič, Ana Vidovič in Bina Turin), ki so osvojili četrto mesto. Netekmovalni del pomeni nastop mlajših kategorij (1. do 4. razred). Mi smo nastopili samo s četrtošolci, rezultati se niso objavljali. V štafeti smo dosegli sedmo mesto.