Področno prvenstvo v košarki za mlajše deklice

V torek, 19. 3. 2023, smo v naši telovadnici gostili področno prvenstvo v košarki za mlajše deklice. Na tekmovanju so nastopile tri ekipe, najboljši dve ekipi s ptujskega medobčinskega prvenstva, Osnovna šola Majšperk in Osnovna šola Markovci ter OŠ Poljčane, kot edina predstavnica našega medobčinskega območja. Igrali smo po pravilu vsak z vsakim. Že po prvi tekmi, ko sta se pomerili nasprotni ekipi, smo vedeli, da bodo nasprotnice trd oreh. To se je tudi izkazalo, saj smo obe tekmi izgubili, prave možnosti za zmago nismo imeli. Na koncu smo zasedli tretje mesto na področnem prvenstvu. Zmagovalke so si priigrale uvrstitev v nadaljnje tekmovanje, četrtfinale, to so bile učenke OŠ Markovci, drugo mesto so zasedle učenke OŠ Majšperk. Čestitke vsem nastopajočim!

Rezultati tekem:

OŠ Markovci : OŠ Majšperk                                                         25 : 12

OŠ Kajetana Koviča Poljčane : OŠ Markovci                           10 : 31

OŠ Kajetana Koviča Poljčane : OŠ Majšperk                           8 : 25

Končni vrstni red področnega prvenstva:

1. OŠ Markovci
  2. OŠ Majšperk
  3. OŠ Kajetana Koviča Poljčane
košarka deklice Ranko
OŠ Kajetana Koviča Poljčane, Klečijo z leve: Pivec Stela Ela, Hribernik Ajda, Erker Ely, Kiselak Danaja, Berk Eva, Turin Bina. Stojijo z leve: Hrastnik Riana, Vidovič Ana, Spolenak Žana Minea, Marzidovšek Ajda, Hribernik Neža, Lorber Eva, Leskovar Ranko.

Ranko Leskovar