Šah, medobčinsko, posamezno

Na Osnovni šoli Antona Ingoliča Spodnja Polskava so, 28. 11. 2023, bili gostitelji medobčinskega tekmovanja v šahu. Tekmovali so učenci iz osnovnih šol občin Makole,  Slovenska Bistrica in Poljčane. Skupaj je tekmovalo 100 otrok. Igrali so v treh enotnih kategorijah in sicer v kategoriji do 9 let, v kategoriji do 12 let in v kategoriji do 15 let. Priznanja je prispevala OŠ Antona Ingoliča Spodnja Polskava. Pokale za ekipno razvrstitev pa je prispeval Javni zavod za šport iz Slovenske Bistrice. Iz naše šole se je tekmovanja udeležilo 18 otrok. Vodja ekipe je bil Franc Jug, spremljevalca sta bila Miha Gajšt in Polona Orešič. Vseekipno smo dosegli tretje mesto.

Ekipa naše šole s spremljevalcema.
Kategorija D 9, spredaj z leve: 4. mesto Kaja Belec, 5. Lucija Konec, 3. Ema Iuso Kategorija F 9, zadaj z leve: 6. mesto Tobias Regvart, 5. Izak Hribernik, 2. Žiga Mastnak, 8. Luka Šega, 14. Urban Grm
Kategorija D 15: 6. mesto Vita Lepej
Kategorija F 12, z leve: 4. mesto Jakob Iuso, 3. Rene Kodrič, 34. Lan Zupan Ačko, manjka 33. Mark Ocepek

Franc Jug