23. Gorski tek

Ekipa naše šole na 23. gorskem teku

Na Starem gradu nad Smlednikom so, 21. 9. 2023, izvedli 23. državno tekmovanje v gorskem teku za učence in učenke  od 6. do. 9. razreda. Učenci in učenke 5. razreda so tekli na netekmovalnem promocijskem teku, spoznavali tekaško progo in nabirali izkušnje za naslednje šolsko leto. Proga je bila zelo razgibana, dolžine 1600 m in višinske razlike 65 m. Iz naše šole je tekmovalo 29 učencev in učenk in z uspehom smo zelo zadovoljni. Danaja Kiselak je postala državna prvakinja v kategoriji mlajših deklic. Ekipa deklic (dve najbolje uvrščeni mlajši in dve starejši deklici) je osvojila peto mesto in ekipa dečkov (dva najbolje uvrščena mlajša dečka in dva starejša dečka) je osvojila šele deveto mesto, ker sta dva dečka zgrešila tekmovalno progo in si jo žal podaljšala.

Ekipni rezultati so naslednji:

9. mesto ekipa dečkov, z leve: Samuel Erker, Jakob ŠŠabec, Filip Krenker, Ožbej Vidovič, zadaj Miran Voglar
5. mesto ekipa deklic, z leve: Ranko Leskovar, Gabriela Plavčak, Maja Figek, Ana Vidovič, Danaja Kiselak
Promocijski, netekmovalni tek za učence 5. razredov, z leve: Noel Gosak, Melisa Bistan, Ajda Vehovar, Urh Grm