Atletika, finale, posamezno

Z leve Maja Figek, Tjaša Pratnemer

V Slovenski Bistrici so, 7. 6. 2023, izvedli državni finale v atletiki posamezno. Iz področnega tekmovanja sta se na finale uvrstili Tjaša Pratnemer pri starejših deklicah v suvanju krogle in Maja Figek pri mlajših deklicah v teku na 300 m. Na obe smo zelo ponosni, Tjaša je osvojila 18. mesto z rezultatom 8,67 m, Maja pa 13. mesto z rezultatom 45,83 s.

Ob zaključku Šolskih športnih tekmovanj in bližajočega se konca šolskega leta nas je Zavod za šport RS Planica, v okviru Ministrstva za vzgojo in izobraževanje povabil na 11. Festival Športa mladih. Poleg finalnega tekmovanja v atletiki za osnovne šole se je ta dan Slovenska Bistrica spremenila v pravo športno mestece netekmovalnega značaja. Na zelenih površinah pred OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica si bile postavljene športno – animacijske točke, kjer so se otroci preizkusili v številnih športnih izzivih in doživetjih. Na to prireditev smo peljali 48 najboljših športnikov in športnic šole od petega do devetega razreda. Učenci so dobili kuponček, s katerim so potrjevali svoje opravljene naloge in si na kolesu sreče priborili praktično nagrado. Učence so spremljali Polona Bornšek, Renata Kotnik in Miran Voglar.

Udeleženci 11. Festivala športa mladih v Slovenski Bistrici

Miran Voglar