Šolski ekipni kros

Šolski ekipni kros v organizaciji Zavoda za šport RS Planica in Atletske zveze Slovenije in v izvedbi Atletskega kluba Pomurje Murska Sobota in Športne zveze Murska Sobota je bil ob paviljonu Expano ob soboškem jezeru. Skupaj je tekmovalo preko 1700 tekmovalcev, za našo šolo je nastopilo 45 učenk in učencev, ki so se po svojih najboljših močeh podali na progo in uspešno zastopali barve naše šole. Skupno, vseekipno, smo se uvrstili na tretje mesto med vsemi osnovnimi šolami v Sloveniji. Za vseekipno uvrstitev se upošteva osem najboljših posameznih rezultatov od 5. do 9. razreda. To so bili: Nejc Kegu, Kristjan Rebernik, Alen Kurež, Ožbej Vidovič, Samuel Erker, Ana Vidovič, Iza Polanec in Danaja Kiselak. Za mlajše kategorije je bila razdalja 1000 m, za starejše pa 1500 m. V vsaki kategoriji smo imeli več predstavnikov, uvrstitev najboljših dveh učencev in dveh učenk je štela za skupni ekipni rezultat. Najboljša kategorija ekipno so bili tekmovalci 9. razreda (Alen Kurež, Andraž Piko, Iza Polanec, Maša Prah), ki so osvojili prvo mesto in postali državni prvaki.  Drugo mesto ekipno so osvojili učenci 5. razreda (Nejc Kegu, Ožbej Vidovič, Ajda Marzidovšek, Ana Vidovič), tretje mesto ekipno pa so osvojili učenci 7. razreda (Samuel Erker, Anže Brumec, Kristina Ogrizek, Ula Grm). Posebnost tekmovanja je tudi štafetni tek, kjer šole tekmujejo z dvema štafetama, čas pa se sešteje. V tej disciplini smo dosegli sedmo mesto. V netekmovalnem delu so tekali tudi naši četrtošolci.

REZULTATI – KROS – POSAMEZNO

7.

Gabriela Plavčak, Jan Pislak, Kristjan Rebernik, Lara Perdan

Iva Marzidovšek, Andraž Piko, Alen Kurež, Iza Polanec

Deklice, 4. razred: Ajda Vehovar, Melisa Bistan, Sara Furman. Dečki, 4. razred: Tayl Rak, Urh Grm, Noel Gosak, Gašper Mršič
Deklice, 5. razred: Ajda Marzidovšek, Ana vidovič, Bina Turin. Dečki, 5. razred: Nejc Kegu, Ožbej Vidovič, Rene Kodrič.
Deklice, 6. razred: Eva Lorber, Danaja Kiselak, Hribernik Neža in Ajda. Dečki, 6. razred: Jan Šega, Mihael Plavčak, Filip Krenker, Anže Lajh.
Deklice, 7. razred: Veronika Poslek, Kristina Ogrizek, Ula Grm. Dečki, 7. razred: Žan Slatenšek, Samuel Erker, Anže Beškovnik, Anže Brumec.
Deklice, 8. razred: Gabriela Plavčak, Timea Košič, Lara Perdan, Jerca Jug. Dečki, 8. razred: Jakob Šabec, Timon Čebular, Kristjan Rebernik, Jan Pislak.
Deklice, 9. razred: Maša Prah, Iza Polanec, Eva Kraus, Mia Kegu, Iva Marzidovšek. Dečki, 9. razred: Alen Kurež, Andraž Piko, Gal Šket, Martin Peršoh.
Naše učenke z atletinjo Marušo Mišmaš Zrimšek
Učenci, ki so nam priborili vseekipno tretje mesto
Vseekipne uvrstitve: 1. OŠ Ob Dravinji Slovenske Konjice, 2. OŠ Šentjernej, 3. OŠ Kajetana Koviča Poljčane

Miran Voglar, Ranko Leskovar