Šola v naravi – Kranjska gora

Osmošolci in spremljevalci so varno prispeli v Kranjsko goro in že uživajo.

Učenci osmih razredov so od 20. 3. do 24. 3. 2023 bivali v Centru šolskih in obšolskih dejavnosti Kranjska Gora. Dom, kjer so učenci bivali, se nahaja v sami Kranjski Gori. Vreme je bilo sončno, temperature pa prijetno tople, zato so vse dejavnosti potekale na prostem. V času bivanja so učenci spoznali značilnosti bližnje okolice doma in alpskega sveta; torej učenje je potekalo pretežno zunaj.

V CŠOD Kranjska Gora so učenci v preteklem tednu spoznali naravoslovne, družboslovne in športne vsebine, kjer so se naučili, kako biti varen v naravi, raziskovali vodo v Naravnem rezervatu Zelenci in vstopili v čudovit svet Triglavskega narodnega parka. V Liznjekovi domačiji so odkrivali etnološko zgodovino Kranjske Gore, se po kraju in njegovi okolici tudi sprehodili in spoznali njegove značilnosti in posebnosti. V bližini doma so osvojili osnove nordijske hoje in se preizkusili v lokostrelstvu. Odpravili so se tudi v Planico, kjer se je večina otrok prvič spoznala s tekom na smučeh. Od tam so se sprehodili tudi do Doma v Tamarju, kjer so si z užitkom privoščili okrepčilo.

>> V Kranjski Gori je bilo kul, a se je našel tudi kakšen slab trenutek. Najbolj nam je bil všeč učitelj Luka, ker nam je zelo dobro predstavil in nas dobro naučil lokostrelstvo. Zelo všeč nam je bila okolica, saj je zelo lepa in čista.<<  Učenci 8.b

>>Teden v Kranjski Gori smo preživeli zelo lepo. Včasih smo imeli hoje že vrh glave, a smo potrpeli. Na koncu se je izkazalo, da smo se imeli super.<< Učenci 8.a