Ultimate frizbi, medobčinsko

Športno društvo ultimate frisbee Slovenska Bistrica je, 22. 2. 2023, organiziralo prvo dvoransko, osnovnošolsko, medobčinsko tekmovanje v ultimate frizbiju. Gostitelj tekmovanja je bila naša šola, kjer smo v telovadnici igrali na dveh igriščih. Naša šola je sodelovala z vsemi kategorijami, v kateri sta v ekipi po dva dečka in dve deklici z rezervami. Naš uspeh je bil nad pričakovanji, treningi pri izbirnih predmetih in športu se je obrestoval. Ekipe so tekmovale v treh starostnih kategorijah, izbirali so najboljše igralce in v vsaki starostni kategoriji so točkovali »Spirit of the game« (športni duh igre). Absolutni zmagovalci smo bili v kategoriji 6. in 7. razredov, kjer smo osvojili tudi naziva »Spirit of the game ekipa«. Ekipa 9. razredov je osvojila 4. mesto, ekipa 8. razredov pa 5. mesto.

Med najboljšimi igralci in igralkami so bili razglašeni kar trije dečki in tri deklice. To so: Jakob Šabec, Gregor Krošel in Žak Rupnik ter Kristina Ogrizek, Gabriela Plavčak in Ajda Hribernik.

Celotna ekipa naše šole z osvojenimi pokali, medaljami in nagradami.
Ekipa 6. razred, osvojili PRVO mesto in so zmagovalci »Spirit of the game« (športni duh igre). Spredaj Danaja Kiselak, Ely Erker, Neža Hribernik, Stela Ela Pivec, Ajda Hribernik; zadaj Ranko Leskovar, Jan Šabec, Jernej Hribernik, Gregor Krošel
Ekipa 7. razred, osvojili PRVO mesto in so zmagovalci »Spirit of the game«. Spredaj Ula Grm in Kristina Ogrizek; zadaj Žak Rupnik, Anže Brumec.
Ekipa 8. razred, osvojili so PETO mesto. Spredaj Gabriela Plavčak, Perina Ela Pivec, Jerca Jug, Nina Lončarič, Taja Knez, Nika Otorepec; zadaj Jakob Šabec, Maj Kodrič Koren, Jan Pislak, Taj Kodrič Koren
Ekipa 9. razred, osvojili so ČETRTO mesto, spredaj Maša Prah, Julija Vrbek, Zarja Flac; zadaj Sašo Tičić, Alen Kurež, Martin Peršoh.
Najboljše igralke turnirja, z leve: Kristina Ogrizek, Gabriela Plavčak, Ajda Hribernik
Najboljši igralci turnirja, z leve: Jakob Šabec, Gregor Krošel, Žak Rupnik