Kros, medobčinsko

Na Osnovni šoli Kajetana Koviča Poljčane smo bili gostitelji medobčinskega tekmovanja v krosu. Tekmovali so učenci iz osnovnih šol občin Makole, Oplotnica, Slovenska Bistrica in Poljčane. Skupaj je tekmovalo 225 otrok. Dečki in deklice, letnik 2013, so tekli na 500 m in tek je bil netekmovalnega značaja. Dečki in deklice od letnika 2012 do letnika 2008 so tekli na 1000 m za rezultate posamezno in ekipno. Medalje in praktične nagrade je prispeval Javni zavod za šport iz Slovenske Bistrice. Pokale za vseekipno razvrstitev je prispevalo Šolsko športno društvo Bogdana Krajnca iz Poljčan. Medalje in praktične nagrade je podeljeval športni pedagog Ranko Leskovar.

Z rezultati naših učencev smo zelo zadovoljni. V celoti so zadovoljili naša pričakovanja. Bili so odlični v posamezni in ekipni konkurenci. Vseekipno smo osvojili prvo mesto. Vsekakor so to obeti za odlične uvrstitve na državnem finalu v krosu, meseca aprila.

Miran Voglar