22. Gorski tek

Ekipa naše šole na 22. gorskem teku

Na Starem gradu nad Smlednikom so, 22. 9. 2022, izvedli 22. državno tekmovanje v gorskem teku za učence in učenke  od 6. do. 9. razreda. Učenci in učenke 5. razreda pa so tekmovali na promocijskem teku, spoznavali tekaško progo in nabirali izkušnje za naslednje šolsko leto. Proga je bila zelo razgibana, dolžine 1600 m in višinske razlike 65 m. Iz naše šole je tekmovalo 29 učencev in učenk in z uspehom smo zelo zadovoljni. Posamezno sta drugo mesto osvojila Ana Vidovič in Ožbej Vidovič, tretje mesto Nejc Kegu in četrto mesto Alen Kurež. Ekipa deklic (dve najbolje uvrščeni mlajši in dve starejši deklici) in ekipa dečkov (dva najbolje uvrščena mlajša dečka in dva starejša dečka) sta osvojili četrto mesto.

Miran Voglar