Šolski kros

Šolski ekipni kros, ki so ga pripravili in izvedli Zavod za šport RS Planica, Atletska zveza Slovenije in Javni zavod Sotočje Medvode je potekal, 21. 4. 2022, v Zbiljah ob Zbiljskem jezeru. Za našo šolo je nastopilo 39 učenk in učencev, ki so se po svojih najboljših močeh podali na progo in uspešno zastopali barve naše šole. Skupno, vseekipno, smo se namreč uvrstili na 12. mesto med vsemi šolami. Za vseekipno uvrstitev se upošteva osem najboljših posameznih rezultatov od 5. do 9. razreda. Najboljši rezultat posamično je dosegla Danaja Kiselak, ki je osvojila tretje mesto. Najboljša kategorija ekipno so bili tekmovalci letnika 2011 (Filip Krenker, Jan Šega, Neža Hribernik, Danaja Kiselak) in letnika 2007 (Gašper Hribernik, Robin Urban Urlep, Lara Marzidovšek, Sara Poslek), oboji so bili četrti. V vsaki kategoriji smo imeli več predstavnikov, uvrstitev najboljših dveh učencev in dveh učenk šteje za skupni ekipni rezultat. Netekmovalni del pomeni nastop mlajših kategorij (1. do 4. razred). Mi smo nastopili samo s četrtošolci, to so bili: Ožbej Vidovič, Nik Kožuh, Nejc Kegu, Ana vidovič, Ajda Marzidovšek, Bina Turin. Čeprav rezultatov niso razglašali sta drugi mesti osvojila Ožbej in Ana Vidovič.

Novost letošnjega ekipnega krosa so štafete. Vsaka šola je prijavila dve štafeti, čas obeh pa se je seštel. Osvojili smo odlično šesto mesto

REZULTATI – KROS – POSAMEZNO

Štafeta 2:

Gabriela Plavčak, Nik Slatenšek, Robin Urban Urlep, Lara Marzidovšek

Maja Figek, Gašper Hribernik, Alen Kurež, Iza Polanec

Deklice, 4. razred: Ana Vidovič, Ajda Marzidovšek, Bina Turin. Dečki, 4. razred: Nejc Kegu, Ožbej Vidovič, Nik Kožuh
Deklice, 5. razred: Neža Hribernik, Danaja Kiselak, Romina Obrenović, Ajda Hribernik. Dečki, 5. razred: Mihael Plavčak, Jan Šega, Filip Krenker
Deklice, 6. razred: Maja Figek, Ula Grm, Veronika Poslek, Sara Pislak, Veronika Einfalt. Dečki, 6. razred: Anže Brumec, Matic Piko, Anže Beškovnik, Žan Slatenšek
Deklice, 7. razred: Gabriela Plavčak, Jerca Jug. Dečki, 7. razred: Jan Pislak, Jakob Šabec, Timon Čebular.
Deklice, 8. razred: Iva Marzidovšek, Iza Polanec. Dečki, 8. razred: Martin Peršoh, Andraž Piko, Alen Kurež, Nik Leva.
Deklice, 9. razred: Sara Poslek, Lara Marzidovšek, Zala Krošel. Dečki, 9. razred: Robin Urban Urlep, Gašper Hribernik, Nik Slatenšek
3. mesto Danaja Kiselak.
2. mesto Ana in Ožbej Vidovič
Prireditev so popestrili naši uspešni slovenski špoprtniki, z leve: Rok Tršan, biatlon, Anita Horvat, atletinja, Maruša Mišmaš Zrimšek, atletinja, Luka Božič, kanuist