Ena in edina, moja domovina Slovenija

Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane že četrto leto kot razvojna šola sodeluje v evropskem projektu POGUM, ki spodbuja krepitev kompetence podjetnosti. V delo smo vključeni vsi učitelji na šoli. Izvedli smo dve večji dejavnosti in to v decembru tehniški dan, ki smo ga poimenovali Od ideje do izdelka. Delo učencev je bilo zaradi šolanja na daljavo v celoti prilagojeno delo na domu. Učenci so izdelovali novoletno voščilnico in okraske. Med delom so razvijali svoje ustvarjalne sposobnosti vse od skiciranja do ustvarjanja, krepili so svoje ročne spretnosti ter po končanem delu izdelke kritično vrednotili.

Druga pomembna dejavnost se navezuje na obeležitev 30. obletnice nastanka samostojne slovenske države. Učenci so ob tem razvijali pozitivna čustva do domovine, občutek pripadnosti svojemu narodu in državi ter ljubezen do njene naravne in kulturne dediščine, spoznavali značilnosti slovenskih državnih simbolov, razvijali so spretnost zbiranja in izbiranja informacij in dokazov iz različnih zgodovinskih virov in literature v različnih medijih, razvijali spretnost različnih oblik komunikacije (ustno, pisno, grafično, z IT) ter pripravili bogato razstavo izdelkov v avli šole v mesecu juniju.

Koordinatorica projekta Vesna Vilčnik

Foto utrinki

Celotno foto galerijo najdete tukaj.