ZAHVALA STARŠEM ZA PROSTOVOLJNE PRISPEVKE V ŠOLSKI SKLAD

Na šoli deluje šolski sklad, iz katerega se financirajo dejavnosti, ki niso sestavina izobraževalnega programa, oziroma se ne financirajo iz javnih sredstev, nakup nadstandardne opreme, zviševanje standarda pouka in podobno. Sklad pridobiva sredstva iz prispevkov staršev, donacij, zapuščin in iz drugih virov. O razporejanju sredstev odloča upravni odbor, ki ima predsednika in šest članov. Več o namenu in delovanju  upravnega odbora Šolskega sklada si lahko preberete TUKAJ

Sredstva  Šolskega sklada bogatijo učno okolje

Starši vsako leto prostovoljno prispevajo sredstva v šolski sklad. Prispevajo lahko € 10 letno v enem ali dveh delih, lahko pa povsem sami določijo višino prispevka.

Doslej je v sklad prispevalo sredstva naslednje število staršev:

Šol. leto

2013/14

2014/15

2015/16

2016/17

2017/18

2018/19

Št. staršev

111

115

97

122

115

120

Skupaj v €

1109

1160

985

1555

1295

Največ staršev se odloči za prispevek € 2x5 letno. Prispevek pripišemo na šolsko položnico v mesecu oktobru in februarju.

Podobno kot prejšnja leta so  tudi v tem letu nekateri starši sami določili znesek in sicer

€ 15 (dve družini), € 20 (4 družine), € 30  (ena družina) in € 50  (ena družina). V letu 2018/19 smo tako zbrali € 1.305 s prostovoljnimi prispevki staršev. V povprečju se letno s prispevki staršev zbere od € 1200 do 1300 . Prištejemo še donacije in denar od prodanih DDV, v povprečju še pridobimo € 568 .

V tem šolskem letu je upravni odbor Šolskega sklada odobril iz zbranih sredstev finančno podporo za naslednje dejavnosti in dodatne, nadstandardne učne pripomočke:

• prevoz devetošolcev na Karierni sejem v Maribor,

• namestitev »poštevanke« na stopnišče,

• pripomoček Fischer technik (za predmet Robotika),

• program Jumicar (dejavnost s poudarkom na varnosti v cestnem prometu za učence 4. in 5. razreda,

• prevoz učencev na razstavo Body Words Vital (Razkrito telo) in obisk Olimpijskega središča v Ljubljani.

Vsem, ki prispevate k izboljšanju učnega okolja in

dodatnemu širjenju izkušenj in znanj naših otrok,

se iskreno zahvaljujemo.

Upravni odbor Šolskega sklada