SONČNICA NA RAMI – PRIZNANJE ZA SPODBUJANJE VESELJA DO BRANJA

MILENA JERMAN NATEK, učiteljica slovenščine na Osnovni šoli Kajetana Koviča Poljčane, je bila med 4 nominirankami za nagrado SONČNICA NA RAMI 2019, ki jo podeljuje KUD Sodobnost International za spodbujanje veselja do branja. Učiteljica je prejela priznanje SONČNICA NA RAMI.

Nagrada in 3 priznanja so bili podeljeni na Pomladnem srečanju Sodobnosti v Ljubljani, 11. 6. 2019.

Utemeljitev priznanja:

Milena Jerman Natek je učiteljica slovenščine že 36. leto. Vsa leta svojega dela si  posebej prizadeva za spodbujanje veselja do branja pri mladih (osnovnošolcih), za razvijanje branja in bralne kulture tako v okviru pouka v 3. vzgojno-izobraževalnem obdobju, kot tudi v različnih bralnih, knjižnih, gledaliških  in drugih projektih na šoli z vsemi učenci.

Na naši šoli izvaja različne bralne projekte. Med njimi je najpomembnejši in najobsežnejši projekt Poletimo na krilih bralnih pustolovščin, bralni projekt celotne šole za spodbujanje  estetskega doživljanja branja in prebranega, ob katerem učenci razvijajo domišljijo in ustvarjalnost. Izvaja ga že šest let.

Učiteljici Mileni čestitamo za prejeto priznanje.

Sodelavci

Fotografija s podelitve priznanj