Get Adobe Flash player
Domov

KOŠARKA, POLFINALE, SKUPINA A, STAREJŠI DEČKI

 12. 2. 2019

 

V okviru 53. košarkarskega superšolarja, smo na naši šoli, 12. 2. 2019, gostili polfinalno tekmovanje v košarki za starejše dečke, skupine A. Sodelovali sta še Osnovni šoli Neznanih talcev Dravograd in Lovrenc na Pohorju. Na tekmovanje smo se zelo dobro pripravili, z dodatnimi treningi je pomagal tudi košarkarski trener Matevž Golež. Pričakovanja so bila velika, želeli smo se uvrstiti med osem najboljših ekip v državi. Takšen je bil tudi pristop igralcev, ki so od vsega začetka resno pristopili k igri. Starejši in izkušenejši igralci so bili steber ekipe, mlajši učenci pa podpora v ključnih trenutkih. Prva tekma je bila težja. Ekipa iz Osnovne šole Lovrenc na Pohorju je bila trd oreh vse do tretje tretjine, ko smo jih v zadnjih minutah zlomili z meti za tri točke in prodori pod koš. Po počitku je bila druga tekma manj obremenjujoča. Ekipa iz Osnovne šole Neznanih talcev Dravograd se je upirala, vendar ni bila nasprotnik, ki bi ogrozil našo zmago. Zasluženo smo se uvrstili na finale vzhodne divizije. Cela ekipa je delovala usklajeno, David in Domen Bračič pa sta znala najbolje povezati igro v zmagovalno kombinacijo. 

 

 

Ekipa naše šole, čepijo z leve: Aljaž Štraus, Žan Bohak, Urban Kodrič, Tine Rupnik in Jernej Rupnik. Stojijo z leve: Juljan Rotart, David Bračič, Jakob Čobec, Sven Andrlon, Domen Bračič in Miran Voglar

 

 

Sodnika in zapisnikarska miza, z leve: Kurpes, Toplak, Ranko Leskovar, Veronika Lesnika in Iza Bračko.

 

Miran Voglar