KOŠARKA, FINALE VZHODNE DIVIZIJE, STAREJŠI DEČKI

Na OŠ Karla Destovnika Kajuha Šoštanj, je bil izveden finale vzhodne divizije. Na tem turnirju so tekmovale OŠ Podčetrtek, OŠ Domžale, naša šola in domačini. Na turnir smo prišli z veliko mero optimizma in prepričanja, da nam lahko uspe uvrstitev na zaključni finalni turnir najboljše četverice v Sloveniji. Prvo tekmo smo odigrali z OŠ Podčetrtek. Začetek je bil odličen, nadaljevanje obetavno, ob zaključku pa malo nespretnosti in pomanjkanje sreče. Izgubili smo 42 : 52. Vendar je za finale odločala druga tekma. Tam je naš nasprotnik bil OŠ Domžale. Vedeli smo, da so močan in dostojen tekmec. Potrudili smo se po svojih najboljših močeh, vendar nam tega nasprotnika ni uspelo premagati. Končni rezultat je bil 61 : 31 za OŠ Domžale. S tem smo, kot že vrsto let, v tem šolskem letu osvojili 5. do 8. mesto v državi. To je uspeh, saj nam odlično kaže glede konstantnosti, kljub temu, da tekmovanje zaključujemo v malem finalu. Učenci so v celotnem tekmovanju pokazali odlično in raznovrstno igro, v ospredju je bil kolektivni duh. Nedvomno bomo s tem nadaljevali tudi v prihodnjem letu. Zahvaljujemo se našemu trenerju, Matevžu Goležu, šoli, staršem in navijačem, ki so nas bodrili in navijali za nas.

Miran Voglar