Namizni tenis, področno prvenstvo

V četrtek, 9. 2. 2023, smo se udeležili področnega prvenstva v namiznem tenisu, ki je potekalo na Ptuju v telovadnici OŠ Mladika. Na tekmovanju so nastopili učenci v treh kategorijah, od tekmovalcev (A kategorija), mlajših učencev (B), do nekategoriziranih igralcev (C), kamor spadajo vsi igralci naše šole. Po posamičnem tekmovanju je sledil še ekipni del tekmovanja. Najvišjo uvrstitev med našimi učenci je dosegel Jakob Šabec, ki je zasedel tretje mesto in osvojil bronasto medaljo. S kasnejšim zmagovalcem je v polfinalu izgubil zelo tesno (2:1). Le eno mesto mu je tako zmanjkalo do uvrstitve v nadaljnji krog državnega prvenstva. Nastopili so še Žak Rupnik (9. – 16. mesto), Zarja Flac (7. – 9. mesto) in Julija Vrbek (7. – 9. mesto), ki so igrali po svojih zmožnostih v okviru pričakovanj. Vsi štirje so kot ekipa osvojili tretje mesto med ekipami in osvojili pokal. Nastopile so le tri ekipa, zmagala je OŠ Cirkovce pred OŠ dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec.