Košarka, medobčinsko, starejši dečki

Na naši šoli smo, 16. 11. 2022, izvedli medobčinsko tekmovanje v košarki za starejše dečke. Tekmovanja so se udeležile štiri osnovne šole iz občin Makole, Slovenska Bistrica in Poljčane. Vsaka je za nagrado dobila košarkarsko žogo. Tekme so bile zelo napete, tri ekipe so imele enako število zmag, odločala je koš razlika. Žal smo imeli negativno koš razliko in osvojili tretje mesto. Naši najboljši igralci so bili: Alen Kurež s 33 točkami, Jakob Šabec z 19 točkami in Val Malec Ambrož s 17 točkami. Pri zapisnikarski mizi so pomagale: Iva Marzidovšek, Iza Polanec, Julija Vrbek in Julija Podlipnik. Prvi dve ekipi sta se uvrstili na področno tekmovanje, prve tri ekipe pa so dobile medalje. Medalje in košarkarske žoge je prispeval Javni zavod za šport Slovenska Bistrica. Sodil je tudi Ranko Leskovar.

Rezultati tekem:

OŠ Kajetana Koviča Poljčane : OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica   35 : 32

OŠ Kajetana Koviča Poljčane : 2. OŠ Slovenska Bistrica                36 : 44

OŠ Kajetana Koviča Poljčane : OŠ Anice Černejeve Makole               47 : 15

Končni vrstni red:

1. Pohorskega odreda Slovenska Bistrica
  2. 2. OŠ Slovenska Bistrica
  3. OŠ Kajetana Koviča Poljčane

4. OŠ Anice Černejeve Makole

Ekipa naše šole z leve: Alen Kurež, Val Malec Ambrož, Andraž Piko, Kristjan Rebernik, Martin Peršoh, Timon Čebular, Mateja Bajić, Gal Kobula, Rene Kidrič, Jan Mohorko, Žak Rupnik in Jakob Šabec
Zapisnikarska miza, z leve: Iva Marzidovšek, Julija Vrbek, Iza Polanec, Julija Podlipnik

Miran Voglar