PORABA sredstev, zbranih z odpadnim papirjem

V jesenski akciji smo zbrali 4700 kg odpadnega papirja. Zanj smo prejeli 376 eur.

Razredniki so se z učenci pogovarjali o porabi teh sredstev. Kot prejšnja leta, so se  tudi letos strinjali, da se sredstva porabijo za nabavo različnih vrst barvnega papirja (običajni barvni listi, več vrst šeleshamra, valovita lepenka, krep papir, karton …).  Dodali so še predlog, da se nabavijo različni dodatki za božično-novoletne izdelke, ki jih bodo izdelovali v okviru tehniškega dneva (svečke, trakovi, bleščice, laki, različni flomastri in druga posebna pisala, potrebni dodatki, glede na izdelke …). S prodajo izdelkov na sejmu bodo povečali sredstva zbiralne akcije papirja in jih namenili v Šolski sklad za pomoč vrstnikom.

Učenci so podali tudi nekatere individualne predloge, ki pa presegajo zbrana sredstva, npr. novo pohištvo v učilnici, ali pa so dejavnosti že v letnem načrtu šole (npr. napihljiva igrala ob koncu šolskega leta).

Hvala vsem za pomoč pri zbiranju papirja in učencem za humanitarno naravnanost.

mag. Francka Mravlje, ravnateljica