Likovna kolonija- oblikovanje z žico

V sredo, 9. 11.2022, je Osnovna šola Pohorskega bataljona v Oplotnici organizirala likovno kolonijo za nadarjene učence iz okoliških osnovnih šol. Mentorica kolonije, profesorica likovne umetnosti, Danuška Hauptman,  je za  temo kolonije izbrala področje plastičnega oblikovanja in sicer ustvarjanje z žico. Iz mehke aluminijske žice so učenci lahko oblikovali najrazličnejše motive, od živali, raznih predmetov in različnih nepredmetnih oziroma abstraktnih skulptur. Spoznali so možnosti, ki jih ponuja žica kot material s katerim se lahko izrazimo, spoznali so žico kot konstrukcijski  in kot dekorativni element.   Profesor likovne umetnosti na osnovni šoli Kajetana Koviča v Poljčanah, Rok Dragić je za udeležbo na tej koloniji izbral Tjašo Pratnemer, Saro Pahole,   Mašo Prah in Špelo Detiček. Učenke so se izkazale z ustvarjanjem kakovostnih izdelkov.

Rok Dragić

likovni pedagog