Med dvema ognjema

Ekipa dečkov in deklic iz petega razreda naše šole se je, 15. 6. 2022, udeležila medobčinskega tekmovanja v igri med dvema ognjema. Vadili smo pri pouku športa, pri urah neobveznega športa in interesni dejavnosti. Poleg tehnike smo vadili tudi taktiko, kar se je pokazalo za pravilno. V ekipi je bilo sedem dečkov in sedem deklic, vodja ekipe je bila Jelka Cigler Plošinjak. Tekmovanje je potekalo na Osnovni šoli Antona Ingoliča – podružnica Zgornja Polskava, sodelovalo je devet ekip. Premagali smo ekipe štirih osnovnih šol (OŠ Gustava Šiliha Laporje, OŠ Pragersko, OŠ Antona Ingoliča Spodnja Polskava in OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica) in zasluženo zmagali. Veselje je bilo nepopisno.

Končni vrstni red: 1. OŠ Kajetana Koviča Poljčane, 2. OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica, 3. OŠ Antona Ingoliča Spodnja Polskava, 4. OŠ Gustava Šiliha Laporje, 5. OŠ Antona Ingoliča – podružnica Zgornja Polskava, 6. OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica, 7. OŠ Antona Ingoliča – podružnica Pragersko, 8. OŠ Pohorskega odreda – podružnica Ložnica, 9. OŠ Anice Černejeve Makole.

Ekipa naše šole, klečijo z leve: Eva Lorber, Neža Hribernik, Ajda Hribernik, Stela Ela Pivec, Danaja Kiselak, Žana Minea Spolenak, Anja Brumec. Stojijo z leve: Jan Šabec, Jernej Hribernik, Mihael Plavčak, Gregor Krošel, Sven Borko, Anej Kidrič, Jan Šega
Za osvojeno prvo mesto smo dobili priznanje in žogo

Miran Voglar