Naša prva solata s šolskega vrta

V okviru projekta Pogum smo z učenci 1.a in 1.b razreda v mesecu maju zasadili visoke grede na šolskem vrtu. Posadili in posejali smo različno zelenjavo – krompir, fižol, blitvo, korenček, peteršilj, baziliko, rdečo redkvico in solato.

Namen dela na vrtu je, da otroci spoznajo vrt kot življenjsko okolje, razumejo, da rastline gojimo za prehrano, spoznavajo razvoj rastlin od semena do pridelka ter razvijajo delovne navade in skrb za rastline.

Veliko otrok se je s tem delom srečalo prvič, marsikdo pa ima izkušnje od doma.

Pridno smo pleli pleveli in rahljali gredice ter spremljali rast rastlin. V razredu smo si izdelali urnik del na gredicah.

V začetku junija je naša solata toliko zrastla, da smo jo preredčili, jo otrebili, oprali in ko je bila solata na jedilniku v šoli za kosilo, smo jo razdelili in z užitkom pojedli, saj smo jo sami pridelali.

Mentorica Irena Ternovšek