Zaščitili smo ograjo okrog mini gozdička

Ograja okrog našega gozdička stoji trdno! Varuje naše mlade rastline, ki se že pripravljajo na pomladno rast. Letos bomo prvič opazovali, kako bodo na naših grmičkih in mladih drevesih vzbrsteli listi! Vse leto bomo skrbeli za mlade rastline v tem hitro rastočem, sonaravnem in urbanem gozdičku. Da bo ograja trdnejša, pa smo poskrbeli v prejšnjem tednu. Tretješolke in sedmošolci so zgornjo plast stebričkov ograje  premazali s cepilno smolo. Cepilna smola je sicer namenjena premazovanju ran po cepitvi ali pri ostalih poškodbah rastlin, naše količke pa bo zaščitila pred trohnenjem.

Hvala vsem pridnim učencem, ki nam priskočite na pomoč, ko vas povabimo. Že zdaj vas kot varuhe Miyawakijevega gozdička vabimo k spomladanskim delom! Naše rastline bo potrebno varovati pred plevelom, škodljivci, spremljati njihovo rast. Predvsem pa bomo spremljali, katere živali bodo izbirale mini urbani gozdiček za počitek ali celo novi dom. Kar bolj pestro bo okrog naše šole. Razmislite, katere pozitivne spremembe se bodo še dogajale. Pomislite na zmanjševanje hrupa, na bolj čisti zrak, količino kisika, na veter, ki se bo ujel v veje dreves!

Fotografije najdete tukaj.

Marina Koražija