Zbiralna akcija odpadnega papirja

V času od 3. do 9. 11. 2021, je v šoli potekala zbiralna akcija papirja. Letos je potekala kot tekmovanje med oddelki, kar so predlagali učenci na šolski skupnosti.

In bila je zelo uspešna, še posebej zato, ker so sprejemanje, tehtanje in zapisovanje dostavljenih količin odpadnega papirja izvajali učenci 8. b in 9. razredov. Tudi na ta način so pridobivali izkušnje o uporabnosti znanja pri merjenju teže, pretvarjanju količin, zaokroževanju, pa tudi o pomembnosti sodelovanja in odgovornega ravnanja.

Bili so dobro organizirani in za pomoč se jim zahvaljujemo.

Skupaj se je zbralo 3300 kilogramov odpadnega papirja, od tega so učenci zbrali 2656 kilogramov papirja.

Največ papirja so prispevali učenci 5. b razreda. Za nagrado jim bomo omogočili obisk enega izmed zbirnih centrov za odpadke in njihovo ločevanje.

Iskreno se zahvaljujemo vsem staršem, ki so otrokom pomagali, da so lahko oddali odpadli papir za svoj oddelek in vsem krajanom, ki so prav tako oddali odpadni papir v naš zabojnik.