Spletnik učencev

Šolski novinarji. Le kdo je to? Me, seveda: Gaja Gajšek, Kristina Fermolšek, Anja Jančič, Klara Vrščaj, Sara Kodrič, Lara Flisar. Občasno se nam pridruži še kdo, ampak najbolj vztrajne, s podaljšanimi četrtki, dolgimi sobotami in delavnimi predbožičnimi večeri smo prav me.

OD ŠOLSKEGA ČASOPISA K BLOGU

Razmišljamo, sanjamo, ustvarjamo (ponavadi BLISKovito) … Prav to (pa še mnogo več) učenci Osnovne šole Poljčane počno že desetletja, šolski novinarji pa življenje okrog sebe spremljamo in o njem pišemo. Šolski časopis je dobil ime BLISK, novinarji mnogih generacij pred nami pa so ga polnili z resnimi in zabavnimi članki: reportažami, intervjuji, komentarji, križankami, glasbenimi lestvicami, anketami, potopisi … Objavljali so tudi pesmi in zgodbe, včasih kar v obliki tematske priloge.

SILENCE

I saw a beautiful bird in the sky

sometimes don't you just wish you could fly?

To touch it, to feel it.

So I ran up to this hill

full of memories my childhood will reveal,

but before I realized it was gone

I was left completely alone.

ana

PREDANA LJUBEZEN

Sama poznam več oblik ljubezni, a vseeno lahko o določenih oblikah le ugibam. Ljubezen zame pomeni zelo obsežen pojem popolnosti v realnem svetu. Obstaja ljubezen do bližnjih, obstaja materialna ljubezen in predhodna oblika ljubezni, negotova zaljubljenost. Zaljubljenost ni nič dokončnega, je le žerjavica, iskrica, ki sicer lahko zaneti ogenj, a lahko jo uniči najmanjši pihljaj vetra. Ljubezen je skupek občutljivih čustev, prostranost domišljije in opora.

Vsem živim bitjem na svetu vlada želja po svobodi, hrepenenje po njej, nihče ne more brez nje, v vsakem tli  vsaj malo svobode, pa naj bo to v srcu, glavi ali znotraj sistema, v katerem živi. Naj bo navidezna ali zatrta, vedno je, le odkriti jo moramo v sebi. Meje so namreč le tam, kjer si jih postaviš, a hrepenenje vseeno ostaja ...