Spletnik strokovnih delavcev

V skupnost evropskih šol, imenovani eTwinning, je vključena tudi Osnovna šola Kajetana Koviča Poljčane. Preko vseevropskega portala se šole med seboj povezujemo, sodelujemo, razvijamo projekte in tako izmenjujemo izkušnje.

JEZIKOVNO POTOVANJE NA MALTO

Biti osnovnošolec in imeti možnost obiskati angleško govorečo deželo sredi Sredozemskega morja ni kar tako. In kar 23 nas je bilo letos takšnih, ki smo že od 6. razreda naprej pridno varčevali, da smo lahko odšli na jezikovno potovanje na Malto. In med nami je bil tudi Galov bratranec Jaša iz Starš.

V studiu RTV Maribor je v petek, 27. 1., potekalo snemanje videospota v sklopu natečaja za osnovne šole 'Uresničujmo, z energijo varčujmo!'. Natečaj je organiziral distribucijski operater električne energije SODO d.o.o., da bi se mladi zavedali pomena varčevanja z energijo. Zmagovalna videospota, ki sta prišla iz naše šole in Osnovne šole Puconci, sta bila osnova za nov posnetek v profesionalnem snemalnem studiu s pevko Neisho.

Življenje

Podarjeno mi je življenje,

dragoceno in eno samo.

Znam ga živeti in v njem uživati.

Živeti moram za ta trenutek

in ne za prihodnost.

Tega se moraš naučiti tudi ti!

Prijatelji, ki so v mojem življenju,

mi ga lepšajo.

So kot sonce, ki osvetli svet.

Presečna sem, da jih imam.

Brez njih ne bi bila to, kar sem.

Kristina Fermolšek