Domov | Blogi

blog od MarinaK

Šolski novinarji. Le kdo je to? Me, seveda: Gaja Gajšek, Kristina Fermolšek, Anja Jančič, Klara Vrščaj, Sara Kodrič, Lara Flisar. Občasno se nam pridruži še kdo, ampak najbolj vztrajne, s podaljšanimi četrtki, dolgimi sobotami in delavnimi predbožičnimi večeri smo prav me.

OD ŠOLSKEGA ČASOPISA K BLOGU

Razmišljamo, sanjamo, ustvarjamo (ponavadi BLISKovito) … Prav to (pa še mnogo več) učenci Osnovne šole Poljčane počno že desetletja, šolski novinarji pa življenje okrog sebe spremljamo in o njem pišemo. Šolski časopis je dobil ime BLISK, novinarji mnogih generacij pred nami pa so ga polnili z resnimi in zabavnimi članki: reportažami, intervjuji, komentarji, križankami, glasbenimi lestvicami, anketami, potopisi … Objavljali so tudi pesmi in zgodbe, včasih kar v obliki tematske priloge.

JEZIKOVNO POTOVANJE NA MALTO

Biti osnovnošolec in imeti možnost obiskati angleško govorečo deželo sredi Sredozemskega morja ni kar tako. In kar 23 nas je bilo letos takšnih, ki smo že od 6. razreda naprej pridno varčevali, da smo lahko odšli na jezikovno potovanje na Malto. In med nami je bil tudi Galov bratranec Jaša iz Starš.

SILENCE

I saw a beautiful bird in the sky

sometimes don't you just wish you could fly?

To touch it, to feel it.

So I ran up to this hill

full of memories my childhood will reveal,

but before I realized it was gone

I was left completely alone.

ana

Neznani avtor: KO BOM STARA KONJARKA

Ko bom stara konjarka,

bom zapravila svojo pokojnino za korenje.

Sedela bom pred svojim hlevom

ter poslušala dihanje konj.

Ko bom stara konjarka,

se bom sredi poletne noči izmuznila ven

in zajahala starega rjavega kastrata,

če mi bodo kosti le dovolile.

Ko bom stara in bodo prišli obiski,

jim bom namesto lepega, dišečega vrta

pokazala svoj hlev,

ki bo sveže nastlan.